قوانین و شرایط سفر با آراکس

قوانین و شرایط سفر با آراکس
گردشگران گرامی، ثبت نام در هر یک از سفرهای آراکس به منزله پذیرش موارد ذکر شده درزیر خواهد بود لذا لطفا متن "توافق نامه " زیر را مطالعه نموده و در صورت پذیرش در سفرهای مجموعه آراکس شرکت نمایند
1)  قوانین عمومی
1-1) آراکس یک شرکت ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. لذا کلیه قوانین جمهوری اسلامی ایران در سفرهای آراکس نیز لازم‌الاجراست. از جمله:
حمل و استفاده از مواد و تجهیزات ممنوعه که در قانون جرم شمرده می‌شود در سفرهای آراکس اکیدا ممنوع است.
1-2) رعایت پوشش طبق عرف و قوانین جامعه ایران اسلامی الزامی است.
1-3) همراه داشتن هر گونه حیوانی (حتی حیوانات اهلی) در طول سفر ممنوع است.
1-4) همراه داشتن وسایل خطرناک برای سلامتی خود و دیگران در طول سفر اکیدا ممنوع می‌باشد.
1-5) گردشگران محترم متعهد و ملزم هستند که در تمامی مدت اجرای برنامه شئونات مذهبی، قانونی و اخلاقی را رعایت نموده و از برنامه‌های گروهی تبعیت نمایند. در غیر این صورت مسئولیت اعمال فردی آنان بر عهده خود آنان می‌باشد.
1-6) گردشگران آقایان به غیر از زمان دوچرخه سواری و همچنین در زمان عبور از روستاها که جوامع روستایی پذیرای پوشش دوچرخه سواری نیستند، مجاز به پوشیدن شلوارک دوچرخه سواری نخواهند بود و در صورت بروز مشکل، فرد خاطی مسئولیت موارد پیش آمده را خواهد پذیرفت.

2) قوانین اخلاقی
2-1) آراکس یک شرکت متعهد به اصول اکوتوریستی ا‌ست. اکوتوریسم سفری است مسئولانه به مناطق طبیعی، که موجب حفظ محیط زیست و بهبود زندگی مردم محلی گردد. لذا خواهشمندیم در سفر با آراکس موارد ذیل را رعایت فرمایید:
2-2) برای جلوگیری ازآسیب به طبیعت، ظروف یکبار مصرف در اختیار گذاشته نخواهد شد و همراه داشتن ظروف شخصی ضروری است. بنابراین از همه‌ی گردشگران نیز تقاضامندیم جهت جلوگیری از آلودگی محیط زیست از آوردن هرگونه ظروف یكبار مصرف خودداری نمایند.
2-3) تلاش می‌کنیم تا هیچ اثری به غیر از جای پا و یا لاستیک دوچرخه هایمان در منطقه باقی نگذاریم. پس لطفا از ریختن زباله‌های ریز و درشت (مانند ته سیگار، لفاف مواد خوراکی، دستمال، و ...) و هر اقدامی که منجر به آسیب یا آزار هر جانداری اعم از گیاه و حیوان شود خودداری کنید.
2-4) خود را نسبت به احترام به فرهنگ بومی مسئول می‌دانیم و به این مسئولیت پایبندیم. پس همسفران آراکس خود را ملزم می‌دانند به تمامی هنجارهای جامعه میزبان اعم از فرهنگ، سنن، زبان، گویش، لباس، عقاید و ... احترام بگذارند.
2-5) با خرید محصولات بومی به شکوفایی اقتصاد بومی و حفظ فرهنگ منطقه کمک می‌کنیم و از دادن انعام و پول به مردم بومی خودداری کنید.
2-6) از مکان‌های خصوصی و مردمان محلی و عشایر (بخصوص زنان و کودکان) بدون اجازه عکاسی نکنید و به اماکن مقدس احترام ‌بگذارید.
2-7) برای حفظ و ارتقای یکپارچگی طبیعی مکان‌های مورد بازدید تلاش کنید.
2-8) به حساسیت های فرهنگی احترام بگذارید.
2-9) محیط طبیعی مورد بازدید خود را تمیزتر از زمان آغاز، ترک کنید.
2-10) آرامش حیات وحش را بر هم نزنید.
2-11) از محصولاتی که از حیوانات و گیاهان در خطر انقراض تهیه می شوند خریداری نکنید.
2-12) باورها و اعتقادات سنتی و مردمی منطقه را بشناسید و به آنها بی‌احترامی نکنید.
2-13) از چیدن گیاهان در طبیعت خودداری کرده و در عوض با عکاسی از آن لذت ببرید.
2-14) هرگز قولی را به عشایر و مردمان روستایی ندهید که نتوانید عمل کنید.
2-15) سعی کنید در محیط‌های روستایی و عشایری پوشش شما مناسب باشد.
2-16) در طول سفر تبلیغ و معرفی شرکت‌های هرمی و هرگونه فعالیت‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، مذهبی و ... مجاز نیست.
2-17) حق انتشار تصاویر و فیلم‌های سفر، بر عهده‌ی سرپرست بوده و انتشار آنها با مجوز شرکت و موافقت اشخاص حاضر در تصویر ممکن است. بنابراین خواهشمندیم که از انتشار بی‌اجازه‌ی تصاویر دیگران، خودداری فرمایید.
2-18) در صورتی که بیماری خاصی دارید، داروی خاصی مصرف می‌کنید و یا اگر به دارو یا خوراکی خاصی حساسیت دارید الزاما باید هنگام ثبت‌نام به فرد ثبت‌نام کننده اطلاع داده و در ابتدای سفر نیز به راهنمای سفر و کادر اجرایی این موارد را اعلام نمایید و محل نگهداری داروی خود را نیز گوشزد کنید.
2-19) هرگونه مشکلات و هزینه ناشی از عدم آمادگی جسمانی یا عدم آگاهی گردشگر از وضعیت جسمانی خود و یا امراض احتمالی وی در طول سفر به عهده گردشگر خواهد بود.
2-20) اگر رژیم غذایی خاصی را رعایت می‌کنید و یا گیاهخوار هستید  قبل از سفر به ثبت نام کنندگان و در سفر به سرپرست برنامه اعلام نمایید تا حتی‌المقدور بر اساس امکانات موجود با شما همکاری نمایند.
2-21) وقت‌شناسی منحصرا به نفع شما و بخشی از حقوق همسفران شماست. تاخیر فقط چند نفر در گروه می‌تواند منجر به تاخیر کل گروه و از دست رفتن زمان و فرصت شود. لذا در صورت تاخیر شما، گروه با نظر سرپرست (با در نظر گرفتن موارد امنیتی و...) می‌تواند گشت برنامه‌ریزی شده را شروع کند و آراکس مسئولیتی در قبال هزینه‌های احتمالی پیوستن شما به گروه نخواهد داشت.
2-22) سفر گروهی فرصتی برای تمرین کار گروهی‌ست، پس از همه همسفران تقاضا داریم تا به سلائق و خواسته‌های یکدیگر و همچنین کادر اجرایی احترام بگذارند و از تکروی، ایجاد مزاحمت برای همسفران و... خودداری کنند.
2-23) اگر چه آراکس توجه و دقت لازم را در مورد ایمنی و سلامتی همراهان گروه مبذول می‌دارد، اما مسئولیتی در قبال حوادث و اتفاقات ناشی از سهل انگاری و بی‌توجهی آنان به توصیه‌های راهنمای سفر، تکروی و کلا هر اقدامی از سوی آنان که با همراهی گروه نبوده و یا ناشی از اقدامات فردی آنان باشد و یا مغایر با برنامه های گروهی باشد نمی پذیرد.
2-24) با توجه به اینکه سفرهای آراکس عموما دوچرخه سواری (سبک، متوسط و سنگین) همراه است پس در مورد تطابق قوای جسمانی خود و همسفرانتان با سطح سختی برنامه اعلام شده، خوب بیندیشید و صرفا جاذبه‌های سفر را به عنوان ملاک انتخاب سفر در نظر نگیرید. هرچند معیار میزان سختی یک برنامه کاملا نسبی است و یک سفر برای افراد مختلف با سطح توانایی‌های مختلف می‌تواند متفاوت باشد به همین دلیل معیار سختی اعلام شده از سوی آراکس بر اساس تجربه بصورت میانگین توانایی افراد در نظر گرفته شده است.
2-25) با توجه به نوع و شرایط سفر، وسائل مورد نیاز خود را همراه داشته باشید.
2-26) استفاده از قلیان در طول سفر مجاز نیست، همچنین به منظور احترام به حقوق همسفران، کشیدن سیگار و پیپ در اماکن عمومی نیز مجاز نخواهد بود.
2-27) در طول سفر از شوخی‌های بی‌مورد و خطرناک جداً پرهیز کنید. در صورت بروز هر حادثه ای در این ارتباط تمام مسئولیت بر عهده شخص است.
2-28) شرکت تمامی افراد در برنامه‌های سفر منوط به اطلاع و اجازه خانواده هر فرد بوده و تمامی افراد با شرکت در سفرهای آراکس این اجازه و اطلاع را تایید می‌نمایند. شرکت افراد زیر 18 سال در تمامی برنامه های سفر منوط به همراهی و یا اجازه کتبی سرپرست فرد می‌باشد.
2-29) ثبت نام و شرکت در سفر، یعنی با آگاهی کامل، تمام مسئولیت هر نوع حادثه احتمالی در طول سفر را شخصا بر عهده می‌گیرم. در صورت بروز هر حادثه ای حق پیگیری و شکایت از مسئولین گروه، سرپرست و سایر دست اندرکاران برنامه، از گردشگر و وکلای قانونی و قراردادی ایشان اعم از خانواده، وکیل و... سلب می‌شود.
2-30) قبل از هر سفر، شرایط سفر، سختی ها و مشکلات آن در حد امکان در سایت و توسط مسئولین آراکس عنوان می‌شوند. شرکت افراد در برنامه به معنای اطلاع کامل از شرایط، دشواری ها و کمبودها است.
2-31) گردشگر امانت دار وسایلی است که آراکس آنها را در اختیار وی قرار داده است (دوچرخه- چادر- کلاه- دستکش و ...) لذا در صورت وارد شدن خسارت (به هر عنوان) گردشگر موظف به پرداخت خسارت خواهد بود.
2-32) وارد نمودن هرگونه آسیب به آثار طبیعی و تاریخی و فرهنگی، محل اقامت، وسیله نقلیه و . . . از سوی گردشگر مستلزم پرداخت خسارت خواهد بود که بر عهد اوست.

3) شرایط بیمه
3-1) تمام افراد شرکت کننده در برنامه سفر، از ابتدا تا انتهای سفر زیر پوشش بیمه مسئولیت مدنی می‌باشند، شرایط بیمه هر سفر و میزان پرداخت هزینه‌های درمان و خسارت از طرف شرکت بیمه متناسب با نوع سفر متفاوت است.
3-2) در صورت بروز هر حادثه و ایجاد خسارت مالی و جانی به گردشگر، سرپرست گروه تلاش خود را برای جبران خسارت از موسسه بیمه خواهد کرد. اما در صورت عدم موفقیت، مدیران شرکت و سرپرست برنامه هیچگونه مسئولیتی در قبال پرداخت غرامت و خسارت بر عهده نمی‌گیرد. میزان غرامت فوت و نقص عضو هر نفر، برابر با حداکثر غرامت تعیین شده دولت جمهوری اسلامی ایران می‌باشد و هزینه‌های درمان پزشکی هر ساله بر اساس توافق شرکت و کارگزار بیمه تعیین می‌گردد.
3-3) در صورت بروز حادثه و افزایش هزینه‌های درمان تا بیش از مبلغ تضمین شده توسط بیمه، این شرکت مسئولیتی در قبال تامین مابقی هزینه‌های پزشکی نخواهد داشت.
3-4) فعالیتهایی همچون شنا، غواصی، موتور سواری، موتورچهارچرخ، پرواز با کایت، پاراگلایدر و سایر فعالیت ها به غیر از دوچرخه سواری در مسیر مشخص شده سفر که به هر شکل خطرناک محسوب می شوند، شامل قرارداد بیمه نبوده و انجام آن‌ها در طول سفر مجاز نیست. تمام حوادثی که در ارتباط با این فعالیت‌ها صورت گیرد بر عهده شخص گردشگر است.
3-5) با توجه به شرایط اعلام لیست بیمه تنها افرادی تحت پوشش بیمه سفر قرار خواهند گرفت که حداکثر تا 24 ساعت قبل از سفر ثبت نام خود را با واریز کامل وجه قطعی کرده باشند.
3-6) خسارت ناشی از عدم استفاده از تجهیزات لازم در دوچرخه سواری (کلاه دوچرخه سواری دستکش و عینک مخصوص دوچرخه سواری) تحت پوشش بیمه نخواهد بود.

4) اقامت
4-1) اختصاص اتاق یک، دو و ... نفره به افراد در هتل و نیز نحوه استقرار افراد در خانه محلی یا چادر، بستگی به ترکیب نفرات سفر و ظرفیت هتل یا خانه محلی دارد. در سفرهای گروهی آراکس تعهدی برای در اختیار قرار دادن اتاق اختصاصی به افراد (حتی زوجین) ندارد. با این حال آراکس در حد توان و امکانات محل اقامت، حداکثر همکاری را با گردشگران خواهد نمود.
4-2) خانه‌های روستایی معمولا دارای کمترین امکانات هستند و حتی ممکن هستند در بعضی مواقع فاقد برق و آب لوله‌کشی باشند.
4-3) اقامت در سفرهای کمپینگ، در چادر با ظرفیت 3 یا 4 نفر مورد تایید آراکس صورت خواهد گرفت. اراکس تعهدی برای در اختیار قرار دادن چادر اختصاصی به افراد (حتی زوجین) ندارد، با این حال آراکس در حد توان و امکانات محل اقامت، حداکثر همکاری را با گردشگران خواهد نمود.
4-4) آراکس تلاش می‌کند در هر منطقه از بهترین امکانات گردشگری (با توجه به هزینه سفر) استفاده نماید اما با توجه به امکانات محدود گردشگری در برخی مناطق اجبارا از هتل‌هایی با کیفیت سطح پایین و یا ‌خانه‌های روستایی استفاده می‌گردد که قطعا دارای کمبودها و نقایصی هستند. لذا انتظار می‌رود اینگونه کمبودها از طرف همسفران آراکس نیز به طور کامل درک شود.
 
5) حمل و نقل
5-1) تعداد نفرات ثبت نام كننده در سفر و مسیر حركت سفر (آسفالت، خاكی) تعیین كننده نوع وسیله نقلیه است.
5-2) در گشت‌های زمینی چند روزه، جای گردشگران در وسیله نقلیه به طور گردشی تعویض می‌گردد و از این رو هیچ شماره صندلی‌ای به افراد اختصاص داده نمی‌شود.
5-3) به دلیل محدودیت فضا در وسائط نقلیه، تنها حمل  یک کوله‌پشتی به ازای هر نفر مجاز می‌باشد که نباید وزن این کوله‌پشتی از20 کیلوگرم و ابعاد متعارف تجاوز نماید. بار سنگین بیش از همه موجب ناراحتی و دردسر خود شما خواهد بود. لذا توصیه می‌کنیم تا جایی که ممکن است سبک‌بار سفر کنید.
5-4) لطفا وسائل ضروری مورد نیاز در طول سفر خود را در یک ساک دستی یا کوله کوچک یکروزه به همراه خود به داخل وسیله نقلیه بیاورید. خارج کردن کوله یا چمدان شما از «محفظه بار» در طول مسیر حرکت برای شما و سرپرستان برنامه دردسرآفرین خواهد بود.
5-5) گردشگران مسئول حفاظت از اموال، وجوه نقدی و حمل وسایل و دوچرخه خود بوده و آراکس در قبال مفقود شدن آن‌ها هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.
5-6) خانواده ها مسئول مراقبت از فرزندان خود بوده آراکس مسئولیتی در این باره نمی پذیرد.
5-7) تمام طول سفر گردشگران مسئولیت مراقبت از اموال شخصی و صحت وسایل سفر و را به عهده دارند و چنانچه در طول سفر اتفاق غیرمترقبه موجب خسارت به بار و دوچرخه گردشگر وارد آید ، در این خصوص هیچ گونه مسئولیتی بر عهده آراکس نخواهد بود.

6) برنامه سفر
6-1) شما می توانید برای یک مقصد اعلام شده از طرف آراکس به صورت گروهی و یا انفرادی ثبت نام کنید. گردشگری که بصورت نماینده سایرین با آراکس در تماس بوده و اقدام به ثبت نام سایر همراهان خود را میکند، موظف است موارد را به اطلاع همراهان برساند و آراکس در قبال عدم آگاهی همراهان از متن قرارداد هیچگونه مسئولیتی ندارد.
6-2) مطالعه کامل و کسب اطلاعات کافی از مسئولین آراکس قبل از نام نویسی و آگاهی به مقررات و شرایط سفر و قرارداد به عهده گردشگر بوده و مسئولیت بروز هرگونه خسارت که به علت ناآگاهی باشد به عهده او خواهد بود.
6-3) در صورت وقوع هرگونه پیشامد غیرمنتظره و سایر اشکالات (فنی، محیطی یا شرایط جوی)‌ که از کنترل آراکس خارج باشد و سبب تغییر برنامه شود، مسئولیتی متوجه شرکت نخواهد بود و در این شرایط شکیبایی و همکاری همسفران را خواستار هستیم
6-4) در برخی از برنامه ها با توجه به شرایط جوی و یا وضعیت جاده ها و یا هرگونه اتفاق پیش‌بینی نشده و ناگهانی ممکن است تغییراتی در سفرنامه داده شود که راهنما و سرپرست سفر در محل و با توجه به شرایط تصمیم‌گیری خواهند نمود. گردشگران عزیز باید مطمئن باشند که این تصمیم، بهترین تصمیم ممکن در آن شرایط خواهد بود و همکاری گردشگران در این شرایط به بهبود شرایط کمک شایانی خواهد نمود.
6-5) با توجه به بکر بودن مناطق انتخاب شده جهت دوچرخه سواری و وجود خروجی های متعدد در مسیر  و سایر موارد، گردشگران همواره می بایست در پشت سر راهنما (لیدر) حرکت کنند
6-6) گردشگران به هیچ عنوان بدون اطلاع راهنما و سرپرست از مسیر خارج نشده و در مسیر توقف بیش از اندازه نداشته باشد (بدون هماهنگی با مسئولین برگزاری سفر)
6-7) انتهای مسیر اعلام شده، الزاما هدف آراکس در آن سفر نبوده و سرپرست با توجه به تجربه و شرایط موجود تصمیم به تغییر مسیر جهت رسیدن به مقصد بگیرد لزا سرپیچی از وی و حرکت خودسرانه به سمت مقصد به هیچ وجه جایز نخواهد بود.
6-8) با توجه به ماهیت سفر با دوچرخه (قدرت بدنی گردشگران، میزان حوادث و ...) در طول سفر، امکان دیر یا زود شدن ساعات صرف غذا، خواب و استراحت، کم و زیاد شدن طول راه ها در روز و شب (با وسیله نقلیه و یا در راه پیمایی ها) در شرایط نامساعد آب و هوایی، محیطی، محلی و یا حوادث غیر مترقبه وجود دارد
6-9) گردشگر قبل از سفر های دوچرخه سواری باید از سلامت دوچرخه خود مطمئن باشد و سرویس های لازم قبل از سفر را انجام دهد و وسایل و آچارهای ضروری رفع نقص احتمالی در طول سفر را با خود همراه داشته باشد.
6-10) آراکس حق ابطال سفر را در صورت به حد نصاب نرسیدن و تغییرات اجباری در شرایط اجرای سفر را برای خود محفوظ می‌دارد.
6-11) همراه داشتن شناسنامه عکس‌دار و کارت ملی در تمامی سفرها مورد نیاز خواهد بود بنابراین همراه داشتن آنها در طول سفر الزامی است.
6-12) درخواست انصراف از سفر باید حضوری و توسط شخص گردشگر و یا نماینده رسمی وی به صورت مکتوب انجام شود.
6-13) وسایل شخصی مورد نیاز هر سفر در سفرنامه‌ی برنامه از سوی آراکس ذکر می‌گردد.

7) در طی سفر
7-1) آراکس با وصول بهای کامل سفر طبق توافق متعهد است در چهارچوب برنامه سفر وظایف خود را انجام دهد ولی هیچگونه مسئولیتی در قبال هزینه‌های مربوط به بیماری، حوادث غیر مترقبه شخصی و ایجاد خسارت به هر نحو و در هر مکانی که از سوی گردشگر و یا همراهان او پیش آمده نمی‌باشد و فرد شخصا موظف به پرداخت هزینه‌های آن خواهد بود.
7-2) چنانچه فرد یا افرادی از گردشگران در زمان و محل تعیین شده برای شروع حرکت حضور نیابند مسئولیتی بر عهده آراکس نبوده و هزینه دریافتی، مسترد نخواهد شد. لذا خواهشمندیم که در زمان اعلام شده در محل حرکت حضور یابید.
7-3) داشتن توانایی جسمی لازم برای سفر که میزان آن در سفرنامه مشخص گردیده است. از همه‌ی گردشگران خواهشمندیم که با توجه به توانایی‌های خود سفر را انتخاب کنند. در غیر این صورت با توجه به نظر سرپرست از حضور شما در برنامه هایی که در سفر برای شما و یا دیگران مشکل‌زا خواهد بود، جلوگیری خواهد شد. در صورت توجه نکردن به نظر سرپرست، آراکس هیچ مسئولیتی را در قبال فرد خاطی بر عهده نخواهد گرفت.
7-4) با توجه به نا امن بودن محیط‌های طبیعی، گردشگر موظف است پیوسته همراه دیگر گردشگران بوده و به راهنمایی‌ها و هشدارهای مسئولین سفر توجه کند و در تمام مراحل سفر از سفر جدا نگردد مگر در مواردی که با صلاح دید سرپرست سفر این امر امکان پذیر باشد.
7-5) رعایت حقوق گردشگران و همسفران سفر و پرهیز از کلیه اعمالی که در عرف و قانون، ممنوع و غیراخلاقی می‌باشد. چنانچه گردشگر از حقوق خود و یا دیگران تخطی نموده و منجر به متشنج شدن اوضاع سفر شود و برنامه سفر را تحت‌الشعاع قرار دهد سرپرست سفر طبق ضوابط قانونی كشور عمل خواهد كرد.
7-6) با توجه به وجود حیوانات وحشی و حشرات موذی در مناطق طبیعی ایران، غیرقابل کنترل بودن شرایط آب و هوایی، وجود آلودگی در آب، هوا و خوراکی های مناطق طبیعی و ... گردشگر بدین وسیله مسئولیت بروز هر نوع حادثه و بیماری در این ارتباط را شخصا بر عهده می‌گیرد.
7-7) در صورت ممانعت مقامات انتظامی از ورود گردشگر به مقصد تعیین شده به هر عنوان، گردشگران ملزم به تبعیت از دستورات بوده و هیچ گونه مسئولیتی بر عهده آراکس نخواهد بود. (سرپرست در صورت داشتن زمان لازم و امکانات لازم، مجاز به جابجایی سفر بوده و گردشگر ملزم به تبعیت از راهنما خواهد بود)
7-8) هرگاه وسیله نقلیه به دلیل نقص فنی و غیره از حرکت باز ایستد، جایگزینی  وسیله نقلیه بر عهده آراکس بوده و زمان لازم برای جایگزینی وسیله نقلیه و تاخیر در اجرای سفر مورد قبول گردشگر است.
7-9) درصورت عدم توجه و تبعیت نکردن از موارد ذکر شده توسط سرپرست در طول سفر (داشتن سرعت بیش از حد در مسیر، گشت های خارج از خدمات آراکس و یا عدم استفاده از لوازم ضروری شخصی هر سفر (کلاه ، دستکش، عینک دوچرخه سواری، دوچرخه استاندارد  و . . . ) خسارات وارده تماما متوجه گردشگر بوده و آراکس هیچ گونه مسئولیتی در قبال مسائل بوجود آمده نخواهد داشت.
7-10) حرکت به شکل مسابقه و نفر اول و قوی تر بودن در آراکس مفهومی نداشته بلکه حرکت به صورت گروهی، کمک به سایر گردشگران و اخلاق پسندیده مورد تایید بوده که باعث لذت بخش شدن این گونه سفر های خواهد بود.
7-11) در صورت عبور از باغات منطقه به هیچ وجه بدون کسب اجازه از صاحب باغ، گردشگر اجازه چیدن میوه را نخواهد داشت.
7-12) در طول مدت سفر و در محل های استراحت و به خصوص اقامت شبانه مسئولیت حفظ و نگهداری دوچرخه با خود گردشگر می باشد.

8) شرایط کنسل نمودن سفر
نظر به اینکه برای هر سفر برنامه‌ریزی‌های مختلفی انجام می‌گردد، لذا کنسل نمودن سفر از سوی هر یک از گردشگران محترم به منزله برهم ریختگی تمامی این برنامه ریزی‌ها خواهد شد و کنسل نمودن هر چه به زمان سفر نزدیکتر باشد مشکلات مجری سفر بیشتر خواهد بود لذا جریمه کنسل نمودن سفر امری بدیهی است.
8-1) از زمان ثبت نام تا 30 روز قبل از سفر 5%
8-2) از 29 تا 15 روز قبل از سفر 10%
8-3) از 14 تا 7 روز قبل از سفر 20%
8-4) از 6 تا 4 روز قبل از سفر 40%
8-5) از 3 تا 1 روز قبل از سفر 60%
8-6) از 24 تا 12 ساعت قبل از سفر 80%
8-7) از 12 ساعت و عدم شرکت در سفر 100%
توجه: مبلغ کسر شده بابت هزینه سفر بوده و در صورت کنسلی مبلغ اجاره دوچرخه بطور کامل قابل بازگشت به گردشگر خواهد بود.

نماد اعتماد الکترونیکی
عضویت در کلوپ اعضای آراکس
عضویت رایگان جهت اطلاع از سفرهای آراکس

جستجو
نظرسنجی
اگر طی سه ماه اخیر با آراکس سفر کردید، امتیاز شما به وضیعیت تورها چیست؟
تبلیغات در سایت آراکس